Hibin Zorg   Hibin Borg
Hibin Opleidingen   Hibin CAO
Bpf Hibin    
 
SPECIALS
 
 
Bijeenkomst Hbo Ad voor bedrijven en branches goed bezocht
HomepageActueelNieuws › Nieuwsarchief
 
Hibin Opleidingen : 23 december 2011
Op 6 december 2011 was bij Kenniscentrum Handel een informatiebijeenkomst over een Associate degree opleiding voor branches en bedrijven in de bouwtoelevering en technische sector. De bijeenkomst was georganiseerd door Hibin Opleidingen in samenwerking met Kenniscentrum Handel. Ruim 15 vertegenwoordigers van branches en bedrijven waren hierbij aanwezig.

Sinds 2010 volgt een groep medewerkers uit de bouw- en houtmaterialen de Associate degree opleiding Assistent Marketeer bij de Hogeschool Utrecht. Een hbo-opleiding van 2 jaar. Toenemende eisen van de markt stellen meer eisen aan het commerciëel - en middenkader personeel. De hout- en bouwmaterialenbranches wilden in antwoord daarop het opleidingenhuis aanvullen met een Associate degree opleiding. Inhoudelijk sluit de opleiding Assistent Marketeer goed aan op de wensen van beide branches. Om ook de komende jaren de opleiding sectorgericht te kunnen invullen, brengen Hibin Opleidingen en het Hout Opleidings Centrum deze opleiding actief onder de aandacht van soortgelijke sectoren in de handel.

In de bijeenkomst zijn de aanwezigen geïnformeerd over de inhoud en opzet van de opleiding, en de ervaringen met de opleiding tot dusver. De huidige studenten zijn zeer tevreden over de opleiding en de aansluiting op de werksituatie. Wel geven ze aan dat de combinatie van werk, studie en gezin niet altijd makkelijk is.

Ook de bedrijven zien een duidelijke meerwaarde. De medewerkers maken een duidelijke persoonlijke ontwikkeling door. Hier profiteert het bedrijf direct van. Dit geldt ook voor de bedrijfsopdrachten die de studenten per studiethema uitvoeren.

Na een eerste toelichting op de opleiding was er ruimte voor verdieping door het stellen van vragen. Aan de orde kwamen onder andere de vraag waaraan je het effect kan meten. In reactie hierop werd genoemd: binding van talent, creëren van eigen doorstroom in het bedrijf, maar ook het feit dat de medewerkers mondiger worden en beter weten waarover ze praten. Daarnaast kwamen er vragen over de inhoud, instroomeisen en de combinatie werk en studie.

Aan het eind van de bijeenkomst gaven verschillende aanwezigen aan te zullen onderzoeken hoe de opleiding bij het interne opleidingsaanbod aansluit. Ook werd aangegeven dat de opleiding een antwoord kan zijn op problemen waar de sector mee kampt, zoals imagoprobleem, lage instroom en vergrijzing van personeel.

In de eerste helft van 2012 zal een informatiebijeenkomst voor geïnteresseerde studenten worden georganiseerd.

 
‹‹ Terug