Super geslaagd! gezellig en leerzaam Hibin Next - Scenarioplanning
Super geslaagd! gezellig en leerzaam Hibin Next - Scenarioplanning
Gisteren 5 november 2025 organiseerden we de tweede Hibin Next van dit jaar. Met zo’n dertig young managers en professionals doken we in scenarioplanning: hoe je met gebeurtenissen en op basis van trends de toekomst van je organisatie uitkristalliseert én daar slimme keuzes aan koppelt. Twee derde van de aanwezigen was er voor het eerst bij; daarmee hebben we inmiddels meer dan honderd unieke deelnemers aan Hibin Next verwelkomd. Daar zijn we erg trots op!
Gastheer Steven van de Cruijs heette iedereen welkom en gaf kort context bij Hibin en Hibin Next. Daarna nam Futureconsult het stokje over. Directeur Loulou Nekkers liet stap voor stap zien hoe je scenario’s bouwt; samen met future strategist Marre Hollemans begeleidde ze de groepen bij hun eigen toekomstvraagstuk. Van “wat wordt de rol van fysieke verkooplocaties?” tot “hoe verandert de acceptatie van artificiële intelligentie de bouw?”. De uitkomsten waren echt interessant!
Scenario’s maken
We lieten teams bewust zo divers mogelijk samenstellen: verschillende bedrijven, functies en achtergronden door elkaar. Dat werkte goed, want men ging gelijk lekker in gesprek en dat bracht energie maar ook diepte in de discussie. De presentatie van de ‘meest extreme’ scenario’s zorgde daarnaast voor leuke discussies. En ja: sommige ideeën leken ineens helemaal niet zo ondenkbaar – precies waarvoor je scenario’s maakt. Speel er als organisatie op in om je zo goed mogelijk voor te bereiden.
Tijdens de sessie vertelde Hedy van Opzeeland ook kort hoe je je kunt inzetten binnen Hibin: in bestuur, adviesraad, onderhandelingscommissie of de commissie vakopleidingen. Heb je interesse of wil je eens sparren? Laat het weten – we denken graag mee wat past.
We sloten af met een Afrikaans-geïnspireerd dinerbuffet en een drankje. Fijn om door te praten en nieuwe contacten te leggen. Dank aan alle deelnemers voor het enthousiasme en bijdrage en natuurlijk aan Loulou, Marre van Futureconsult.
We gunnen elke bouwmaterialenhandel deze boost aan frisse blik en ideeën en de strategische voorsprong! Oproep: stuur jullie young managers en young professionals – of kom zelf. Je gaat gegarandeerd met nieuwe ideeën én nieuwe contacten naar huis.
Vervolg
Hibin heeft mede dankzij de input van alle deelnemers veel nieuwe (gedeelde) inzichten opgedaan en heeft hiermee extra handvatten voor de strategie van de branchevereniging naar 2030. To be continued…
De presentatie is opgenomen in onze kennisbank, waarin nu al meer dan 150 kennisdossiers voor jou klaarstaan!
Zet mij op deelname contactlijst
Vragen over Hibin Next?
Contact Steven van de Cruijs, via s.van.de.cruijs@hibin.nl / 06 82012 898.