Consumentenbond stapt uit Hibin Borg
18.03.2025 / Werkgeverschap, Branche-ontwikkeling,

Consumentenbond stapt uit Hibin Borg

Consumentenbond stapt uit Hibin Borg

Onder leiding van de SER hebben veel branches afspraken gemaakt met de Consumentenbond en andere consumentenorganisaties zoals de Vereniging Eigen Huis over leveringsvoorwaarden tussen bedrijf en consument. Hibin heeft dat ook gedaan. Het product daarvan is Hibin Borg. Vorig jaar heeft de Consumentenbond de voorwaarden met alle brancheorganisaties opgezegd. De Vereniging Eigen Huis is daarin gevolgd. Per 1 januari 2026 zullen beide organisaties geen partij meer zijn in onze consumentenvoorwaarden.

Wat zijn de gevolgen van het opzeggen door beide organisaties?
In de eerste plaats dat Hibin Borg niet meer tweezijdig is. Immers, de consumenten zijn formeel niet meer vertegenwoordigd in onze voorwaarden per 1 januari 2026. Dat zien wij overigens niet als een probleem. De voorwaarden zijn destijds in samenspraak opgesteld en zijn nog steeds evenwichtig. Bovendien zegt de Consumentenbond zelf tegen alle branches dat zij geen partij meer hoeven te zijn omdat het huidige consumentenrecht de consument voldoende bescherming biedt. 

In de tweede plaats moet de tekst worden aangepast. Daar zijn we mee bezig en tegelijkertijd gaan we nog eens met de stofkam door de voorwaarden om te beoordelen of er nog aanpassingen nodig zijn. Bijvoorbeeld door aanpassingen in de wet of door uitspraken van de recht. Heeft u Hibin Borg voorwaarden bijvoorbeeld op de achterkant van uw briefpapier staan? Houd er dan rekening mee als u opnieuw briefpapier laat drukken.

Zo bezien verandert er dus weinig en dat is ook zo. Hibin Borg biedt nog altijd dezelfde garanties aan de consument en aan de Hibin-ondernemer, namelijk de tien BORG-stellingen (Hibin-Borg):

  1. ZEKERHEID - consumentvriendelijke voorwaarden en een erkende geschillencommissie
  2. KWALITEIT - strenge normen voor materiaal en uitvoering
  3. ADVIES - deskundige adviseurs voor een persoonlijke begeleiding
  4. GARANTIE - herstel bij eventuele gebreken 2 jaar lang kosteloos
  5. GARANTIEFONDS - vooruitbetaling zeker gesteld
  6. ASSORTIMENT - uitgebreid, hoogwaardig en kwalitatief assortiment
  7. AFSTEMMING - duidelijke en volledige omschrijving van materialen en werkzaamheden
  8. PRIJSAFSPRAKEN - vaste prijsafspraak of precieze opgaven van tarieven en materiaalprijzen
  9. AFLEVERING - aflevering volgens afspraak
  10. KLACHTENAFHANDELING - adequate, serieuze en snelle behandeling van klanten

Geschillen kunnen nog altijd voorgelegd worden aan De Geschillencommissie. En het Garantiefonds blijft gewoon bestaan. Alleen de tekst zal hier en daar aangepast moeten worden. Binnenkort komen we met de nieuwe tekst. Uiteraard zullen we deze delen via onze nieuwsbrief.

Mochten er vragen zijn, neem gerust contact op met Marc Donckers, werkgeverszaken Hibin, via m.donckers@hibin.nl.  

Marc  Donckers
Auteur Marc Donckers